Můžete ho připravit na sporáku nebo v troubě.
Ingredience
3 vejce
1 hrnek cukru
1/2 hrnku oleje
1 hrnek mléka
2 hrnky hladké mouky
1 lžíce vanilkového extraktu
1 lžíce prášku do pečiva
Příprava:
V míse vyšlehejte vejce s cukrem do pěny. Přidejte olej a promíchejte. Poté přidejte mléko a vanilkový extrakt a znovu dobře promíchejte.
Postupně přidávejte mouku a míchejte metličkou (nepoužívejte metličku!), aby směs byla nadýchaná. Nakonec přidejte prášek do pečiva a jemně promíchejte.
Směs nalijte do předem vymazaného pekáče o průměru 22 cm.
Pečte v předehřáté troubě na 180 °C po dobu 30 minut. Pokud po vytažení vyjde špejle čistá, zapíchněte dort.
Nechte vychladnout a dobrou chuť.
Použila jsem sklenici o objemu 250 ml, ale důležité je použít pro všechna měření stejnou sklenici. Tak se nic nesplete!