Ingredience:
1 kg pšeničné mouky (0000)
400 ml vody
100 g margarínu
2 vejce
120 g cukru
1 lžička vanilkového extraktu
Kůra z 1 citronu
50 g čerstvého droždí
Takto je dělám já
Nejprve aktivuji droždí: v misce smíchám teplou vodu s droždím, 2 lžícemi cukru a 2 lžícemi mouky. Nechám to asi 10 minut odstát, dokud se nezapění.
Mezitím do velké mísy přidám mouku a uprostřed udělám důlek. Tam přidám vejce, cukr, vanilkový extrakt, citronovou kůru a rozpuštěný margarín (sotva teplý).
Když je droždí hotové, přidávám ho po troškách do směsi a míchám lžící nebo ručně. Dobře je hnětím na vále asi 5 minut, dokud těsto není hladké a měkké. Nechám je přikryté 30 minut odpočinout.
Pak je nakrájím na porce o hmotnosti 40–50 gramů a vytvaruji z nich kuličky. Položím je na pomoučený plech a nechám je kynout 1 hodinu, nebo dokud dobře nenafouknou.
Smažím je na hovězím sádle (ano, sádle, to jim dává tu klasickou chuť) na středním plameni a otáčem je, aby rovnoměrně zhnědly. Přenesu je na savý papír, obalím je v cukru a pokud chci, naplním je velkým množstvím dulce de leche a cukrářského krému.